Český muzikál vykročil špatným směrem, říká Hana Holišová, vítězka Tváře

4. duben 2017
Hana Holišová

Patří k nejlepších českým muzikálovým herečkám, přesto ji proslavila až televize. Seriál Ulice a především zábavná show Tvoje tvář má známý hlas přinesly Haně Holišové skutečnou slávu. Rozhodně ale nezpychla. „Nikdy by mě nenapadlo, že v show Tvoje tvář má známý hlas vyhraju,” vzpomíná.

Z televize ji určitě znáte. Jak jste na tom ale s „jejími” muzikály? Zpívání v dešti, Noc na Karlštejně, Vlasy, Jesus Christ Superstar a nově třeba Rocky. To jsou jen některé z inscenací, ve kterých Hana Holišová hrála, excelovala a také sbírala zkušenosti.

Dnes patří k největším hvězdám české muzikálové scény. Přesto ji nevidí jen skrz růžové brýle. „Muzikál jde v Česku špatným směrem,” naznačuje opatrně v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Podívejte se na celý rozhovor s Hanou Holišovou.

„Jde o náročný žánr. Navzdory tomu se do něj v Česku — zejména v Praze — často obsazují především slavné tváře, které nemusí být vždy tak dobře vybavené, aby obstály i v náročné světové konkurenci,” upozorňuje.


Některé pražské scény obsazují pouze slavné tváře. Rozhodně to ale není záležitost všech pražských produkcí. I v Praze je mnoho dobrých muzikálů.HANA HOLIŠOVÁ

Zajímavé je, že Brno podle ní podobným neduhem netrpí „V některých pražských produkcích stačí, aby se herec postavil na forbínu, zazpíval písničku a odešel. V Brně je to jiné,” porovnává zkušená herečka a zpěvačka.

Má za sebou divadlo i televizi. Plánuje i účinkování ve filmu? Podívejte se na celý rozhovor buď přímo v tomto článku, nebo si ho poslechněte v iRadiu.

  • Rozhovor
  • rozhovor
  • lidé