Českobudějovičtí hokejisté prohráli v Kladně díky špatné první třetině

2. březen 2009

Hokejisté Mladé Boleslavi dál zůstávají na posledním místě O2 extraligy. Ve třetím kole skupiny o udržení podlehli Znojmu na jeho hřišti 2:3. Naopak vedlo se předposlednímu Kladnu. Středočeši přehráli České Budějovice 4:2.

Po úvodní třetině vedli Kladenští 3:0, ale od té druhé měli proti sobě obživlého a v ofenzivě velmi nepříjemného soupeře. budějovičtí snížili na 3:2, ale na další inkasovaný dól z 51. minuty už nenašli odpověď.

Prvními zápasy Litvínova s Karlovými Vary a Sparty se Zlínem dnes začne čtvrtfinálová část play-off hokejové extraligy. Na severu Čech se hraje od 17 hodin, v Praze o hodinu později.

Výsledek: Geus Okna Kladno - Mountfield České Budějovice 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Martin Procházka (Patera), 13. Patera (Martin Procházka, Trončinský), 18. Stieler (Valský, T. Polanský), 51. Horna (Šmach, Frolík) - 31. M. Hudec (Huml), 47. Kůrka (Vak, Ptáček). Rozhodčí: Minář, Šindler - J. Svoboda, Bejček. Vyloučení: 1:7, navíc Hřebejk (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2258.