Česko 2022: Život k nezaplacení. Speciál k dopadům inflace na české domácnosti

Do jaké míry mohou Ministerstvo práce a sociální věcí i jiné vládní resorty a instituce využít výsledky projektu Českého rozhlasu a společnosti PAQ Research k dopadům inflace na české domácnosti a jejich výdaje? Co vypovídají údaje o schopnosti domácností vyrovnávat se s nynější sociálně-ekonomickou situací, využívat podpory od státu, ale i přizpůsobovat své priority, co se týká výdajů? Poslechněte si polední publicistiku zaměřenou na výsledky průzkumu s Janem Pokorným.

S daty z projektu Česko 2022: Život k nezaplacení spolupracujeme velmi úzce. Promítá se to i do našich rozhodnutí, chceme například zvýšit životní a existenční minimum.
Marián Jurečka, ministr práce a sociálních věcí

Hosty Jana Pokorného jsou:

  • Marián Jurečka, ministr práce a sociálních věcí z KDU-ČSL
  • Filip Pertold, ekonom, zástupce výkonného ředitele think tanku IDEA při Centru pro ekonomický výzkum
  • David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni
autoři: Jan Pokorný , agf
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.