České sci-fi: Výborná architektura a obrazy, málo emocí. Bod obnovy nepřesahuje dobrou televizní kriminálku, míní kritik
Do žánru science-fiction se čeští filmaři obecně často nepouštějí. Výjimkou je tým kolem Roberta Hloze, který se pustil do Bodu obnovy. Podle něj budeme moct v budoucnosti využít v případě úmrtí digitální zálohu těla a žít dál. Hlavní hrdinka, agentka Em, ve filmu řeší případ porušení základního pravidla procesu. „V českém prostředí obstojí, v mezinárodním ne,“ myslí si kritik Pavel Sladký. Poslechněte si celou recenzi.
Související
-
Fremont, vítěz ceny za režii z karlovarského festivalu, jde do českých kin. Čím připomíná Jarmusche?
Je třeba nepřízni osudu čelit trpělivě, nebo se musí jít štěstí naproti? Také o tom pojednává film oceněný na festivalu v Karlových Varech. Jmenuje se Fremont.
-
Hit Man: Nejzábavnější zápletka, kterou Linklater natočil, směje se kritik na festivalu v Benátkách
Festival v Benátkách slaví 80 let. Na premiéry se přijel podívat i Pavel Sladký. Jednou z nich je snímek Hit Man režiséra Richarda Linklatera.
-
Dovbuš: Mýtus udatného hrdiny. Je to temné, krvavé drama s bohatou výpravou, přibližuje publicistka
Příběh Oleksy Dovbuše, ukrajinského zbojníka, který v první polovině 18. století se svou tlupou mužů vystupoval proti šlechtě a bezpráví, má dnes premiéru v českých kinech.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.