Buď fit s Putinem

Jen málokterý světový lídr se může pochlubit tak bohatou sbírkou adrenalinových zážitků jako ruský premiér Vladimir Putin. Nejmocnějšího muže Ruska lidé znají nejen ve státnickém saku a kravatě, ale třeba i na lyžích, na koni, na lovu tygra nebo v ledovém oceánu. Jak si premiér pevné svaly udržuje? Tajemství z Vladimira Putina vymámila jedna z nejkrásnějších žen světa – supermodelka Naomi Campbellová.

Oba jsou zvyklí na to být středem pozornosti, žít život celebrit, pózovat fotografům, občas dokonce nahoře bez. Snímky prokazující mužnost 58letého ruského premiéra obletěly svět několikrát, ať už Vladimir Putin plaval v ledových sibiřských vodách nebo uháněl na divokém koni, případně osedlával motocykl Harley-Davidson.

Málokoho v Rusku tak zaskočilo, že se o tajemství, jak zůstat fit, podělil právě se supermodelkou Naomi Campbellovou žijící v Moskvě se svým přítelem miliardářem Vladimirem Doroninem. Ruský premiér v rozhovoru otištěném jedním z ruských magazínů odhalil, že trénuje v tělocvičně, denně plave a občas se s přáteli poškádlí při tréninku pár chvaty svého oblíbeného juda.

Kritikové, co se nad adrenalinovými záběry premiéra skepticky usmívají s tím, že jde o pečlivě zorganizované promo na podporu popularity, se dost pravděpodobně budou usmívat dál. Stejně jako pro druhou část ruské společnosti zůstane nejvlivnější politik sex symbolem a vzorem chlapáctví, síly a zdravého způsobu života.

Interview, které vzniklo na okraj prosincového Fóra na záchranu tygrů, jen potvrdilo to, co ruské publikum už dávno ví – premiér je fanouškem divoké přírody a odvážných činů. Pravda, co všechno se mezi tyto činy kvalifikuje, by mohlo nakonec pár posledních idealistů zaskočit.

Za statečnou označil Vladimir Putin v rozhovoru i akci moskevských studentek žurnalistiky, které se loni vysvlékly do spodního prádla a nafotily premiérovi k narozeninám kalendář s lechtivými titulky pro každý měsíc. „Hasíte lesní požáry, ale já pro vás stále hořím,“ připomíná jedna z dívek podíl premiéra na likvidaci letní přírodní pohromy. „Co takhle ještě potřetí,“ špulí rty jiná studentka v narážce na spekulace o možném návratu muže číslo jedna do prezidentského křesla v roce 2012.

Zatímco před pár měsíci se jiné mladé adeptky novinařiny na protest proti servilitě vládní moci nafotily oblečené a se zalepenými ústy, odhalené příznivkyně si od Vladimira Putina vysloužily hlasitou pochvalu za odvahu. Podpořit muže u kormidla není lehké. Vždyť vás mnozí můžou kritizovat třeba za to, že se snažíte vlichotit.

autor: lek
Spustit audio