Brokaři mají v Tokiu velkou šanci na medaili. Kluci jsou v úžasné fazóně, myslí si Kateřina Emmons

19. červenec 2021

V pondělí odlétá další letadlo s českými sportovci na letní olympijské hry do Tokia. Jak na svůj první odlet na olympiádu vzpomíná trojnásobná medailistka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons? „Jsou to intenzivní vzpomínky. Vybavuji si, jak se mi klepaly kolena, když jsme nastupovali. Ohromně jsem si ale olympiádu v Aténách užila,“ říká. „Kluci jsou výborně připravení. Bude pro ně důležité zachovat chladnou hlavu a vymáčknout ze sebe maximum,“ popisuje šance českých střelců.

Byl celý její život jen o střelbě? Kde má vystavené medaile? A jak se česká legenda sportovní střelby seznámila se svým manželem? Poslechněte si celou talkshow Na síti s Andeou Sestini Hlaváčkovou s bývalou sportovní střelkyní Kateřinou Emmons.

Na síti s Andreou Hlaváčkovou na Radiožurnálu Sport

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.