Boxer Vasil Ducár: Pro některé promotéry a manažery jsou čeští boxeři „masem do mlýnku“
Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je Vasil Ducár. Ve světovém žebříčku aktuálně nejvýše postavený český boxer se snaží prosadit mezi světovou špičkou. Jak vzpomíná na nedávnou krvavou bitvu o Interkontinentální titul WBA, kterou s Mikem Perezem prohrál? Proč už se tolik nepřipravuje na konkrétní soupeře? Jak pandemie covidu poznamenala tradiční sport? Poslechněte si celý rozhovor s "tvrďákem".
Jakým způsobem se z Tebe stal boxer?
Vlastně se jednalo o náhodu. Při vysokoškolských studiích v Brně jsem hledal nějaký doplňkový sport. Kamarád mě vzal na thajský box, což se mi hrozně líbilo a začal jsem na něj chodit pravidelně. Postupně se na to nabalil klasický box a MMA zápasy.
Čtěte také
Můžeš přiblížit, jak probíhá příprava na boxerské zápasy?
V režimu přípravy je člověk už od začátku kariéry, kdy chce výkonnostně i celkově růst. Od toho se samozřejmě odvíjí postavení ve světovém žebříčku, což sebou přináší různé nabídky na zápasy. Většinou českým boxerům přicházejí nabídky tak dva až tři týdny před zápasem, aby se nestihli pořádně připravit. Je to i trošku vypočítavost promotérů a manažerů, kteří spoléhají na to, že nabídku neodmítneme. Jsme jakési "maso do mlejnku".
Jak velký tým máš kolem sebe?
Až koukám, jak se v poslední době rozrůstá. Mám dva trenéry, manažera Honzu Koukala, promotéra Patrika Knoppa, takže postupně se další lidi nabalují. Zároveň je to pro mě i větší zodpovědnost, protože do mě spoustu lidí investuje svůj čas.
Související
-
Lucie Charvátová: Určitě chci ještě závodit na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě
„Konec kariéry Evy Puskarčíkové znamená, že mi předala žezlo nejstarší závodnice v českém biatlonu, což přináší i odpovědnost za ty mladší,“ říká zkušená Charvátová.
-
Disciplína jízdy na koni do moderního pětiboje patří, tvrdí olympijský medailista Libor Capalini
„Můj první trenér tvrdil, že pětibojařem se závodník stává až po třech až pěti letech. Vše se musí odtrénovat a nabrat zkušenostmi,“ říká bývalý moderní pětibojař.
-
Anna Serme: Squash je komplexní sport, který vyžaduje výbušnost i vytrvalost
„Světová asociace i PSA se snaží náš sport zatraktivnit, i tak squash očividně na olympiádě nechtějí, protože už to trvá několik let,“ říká o neolympijském sportu Serme.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.