Boj o Senát v Náchodě: Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Martin Červíček (ODS)

V senátním duelu pro obvod Náchod se střetli Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Martin Červíček (ODS). V pořadí prvního a druhého kandidáta rozděluje po prvním kole pouhých 58 hlasů. Kdo zvítězí v druhém kole a stane se senátorem?

Martin Červíček je přesvědčen, že do Senátu by měli kandidovat především lidé, kteří mají nejenom tah na branku, ale také ti, kteří své problematice rozumí.

„Byl jsem policejním prezidentem, odpovídal za bezpečnost země, dva roky dělám regionální politiku a věnuji se věcem v každodenním životě našeho kraje,“ říká Červíček, který působí jako náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje.

Čtěte takéDetail obvodu Náchod po prvním kole senátních voleb

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek zase připomíná, že v politice šel krok po kroku od komunální, krajské, parlamentní úrovně až do vlády.

„Stojí za mnou konkrétní výsledky, které jsou vidět, konečně o tom svědčí i podpora významných starostů našeho regionu,“ zdůrazňuje s tím, že nechce kumulovat funkce – případné senátorské práci by se věnoval na plný úvazek.  

Martin Červíček pak připomíná, že důležité je vybrat toho kandidáta, který má zkušenost s každodenními problémy v regionu. „Jako senátor bych se chtěl soustředit především na regionální zájmy,“ vyzdvihuje.

Čtěte takéSenátní volby: sledujte předvolební duely

A co patří k regionálním zájmům Pavla Bělobrádka? Třeba dokončení dálnice D11, podpora obchvatů, životní prostředí nebo dostupné bydlení. Posledně jmenovaná oblast pak patří nejenom k celorepublikovým problémům, dopad je právě i regionální.  

„Chtěl bych, aby především senioři a mladé rodiny se mohli dostat k bydlení, které bude třeba o 40 procent levnější než komerční,“ podotýká.

Martin Červíček zase připomíná, že doprava v regionu není jenom o výstavbě dálnice D11, ale především o modernizaci a opravách krajských silnic nebo rozvoji dopravní infrastruktury na železnici.

„To jsou témata, která jsem v posledních pár měsících zdvihnul a začal o nich jednat,“ uzavírá.

autoři: Jan Pokorný , prh
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.