Ani 30 let po pádu berlínské zdi nedohnalo někdejší Východní Německo země bývalé NSR
Rozdíly jsou ve výši platů, životní úrovni i struktuře německého průmyslu, konstatuje lingvistický antropolog Tomáš Samek z Univerzity Karlovy. Lidi rozdělují také stereotypy, které se na obou stranách tradují. Pramení přitom hlavně z neznalosti, přestože média se snaží německo-německý problém tematizovat. Až 47 procent východních Němců se hlásí k této své identitě, zatímco na západě se lidé považují v první řadě za Němce.
Související
-
161 kilometrů a 30 hodin. Závod po trase někdejší berlínské zdi je výzva pro každého ultramaratonce
Uběhnout celou trasu někdejší berlínské zdi bylo cílem netradičního závodu, který pořádali před týdnem v německé metropoli.
-
Stýská se jim po východním Německu. Tak z něj chtějí uchovat...
Umíte si představit, že se na bývalou NDR někde vzpomíná jen v dobrém? Náš zpravodaj v Německu takové místo objevil kousek za Berlínem. Je to areál bývalého JZD v o...
-
Německa jsou stále dvě. Ve východním bloku Merkelová nezáří,...
Rozdíly stále existují, ale země srůstá. Asi tak by se daly shrnout zprávy o sjednoceném Německu, které rok co rok vydává vládní zmocněnkyně Iris Gleickeová. Východ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.