Je důležité jezdit „hlavou“, tvrdí biker Kristián Hynek
Myslíte si, že sport musíte provozovat už od dětství, abyste se dostali na světovou úroveň? Mistr republiky v maratónu horských kol Kristián Hynek vás vyvede z omylu. Původně vystudoval FAMU, ale nakonec vyhrálo kolo. Proč? A jak s cyklistikou vlastně začal? Také na to se ho ptala moderátorka Lucie Výborná.
„Začal jsem závodit ve 21 letech,“ popisuje Kristián Hynek. Na kole sice jezdil už dlouho, ale většinou jen pro zábavu.
„Pak jsem odcestoval do Spojených států a dokonce se několik let nevěnoval sportu vůbec,“ vypravuje. Odtud si přivezl nové horské kolo. „Jak mi ježdění šlo, rostla i chuť a začal jsem víc trénovat,“ nastiňuje začátky s poloprofesionální cyklistikou.
Během studia FAMU už pravidelně trénoval, ale prý si nemyslel, že by se ježděním mohl živit nebo dokonce usilovat o medaile. „Přišlo mi fajn kombinovat studium se sportem. Byla to sice honička, ale pohltilo mě to,“ vzpomíná.
Časem začala cyklistika hrát v jeho životě hlavní roli. „Od té doby se kolu věnuji na 100 %. A naštěstí se mi daří posouvat limity, dostávat se dál,“ dodává.
Kde nejčastěji trénuje? Rozhoduje v cyklistice spíš talent, nebo dřina? A proč si po nepovedeném závodě dá s radostí nějaké opravdu tučné jídlo? Také na tyto otázky odpovídal Kristián Hynek.
Záznam celého rozhovoru s Kristiánem Hynkem a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout také v iRadiu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Filip Turek je ikonou naší kampaně. Náhradu za něj nehledáme, říká Boris Šťastný
-
Prokop: Zhruba pětina Čechů má příznaky úzkosti a depresí. Nemají psychiatra, neberou antidepresiva
-
Pro Turka je to konečná. Macinka může řídit dvě ministerstva měsíce, soudí novinářka Bastlová
-
Ústavní stížnost psala za advokáta umělá inteligence. Vymyslela si judikaturu, ve hře je kárná žaloba




